Про управління

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ СОЛОТВИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

1. Реалізація  державної політики  в галузі освіти, молодіжної політики та спорту  на території Солотвинської територіальної громади з урахуванням особливостей її соціально-культурного середовища. Координація діяльності навчальних, фізкультурно-спортивних закладів, що належать до сфери управління селищної ради, організація роботи з їх нормативного, програмного, кадрового, матеріально-технічного і науково-методичного забезпечення.

2. Аналіз стану освіти, молоді та спорту на території Солотвинської територіальної громади, прогнозування розвитку дошкільної, загальної середньої освіти, молодіжної політики та спорту, удосконалення мережі відповідних навчальних закладів незалежно від типів і форм власності згідно з освітніми потребами громадян.

3.  Створення умов для здобуття громадянами дошкільної, повної загальної середньої освіти.

4. Контроль  за  дотриманням законодавства в галузі освіти,  Державного  стандарту   загальної  середньої освіти позашкільної освіти та вимог Базового компонента дошкільної освіти  відповідними  навчальними  закладами  усіх типів і форм власності, розташованими на території Солотвинської територіальної громади.

5.  Управління навчальними закладами, що є комунальною власністю і знаходяться у підпорядкуванні відділу освіти, молоді та спорту. Навчально - методичне  керівництво та інспектування  навчальних закладів,   що   знаходяться   на   території Солотвинської територіальної громади і є комунальною власністю, організація  їх  фінансового забезпечення та зміцнення  їх матеріальної бази; координація їх діяльності.

6. Проведення атестації дошкільних та загальноосвітніх закладів усіх типів і форм власності, розташованих на території Солотвинської територіальної громади, оприлюднення результатів  атестації.

7. Сприяння громадським організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості, молодіжним, дитячим та іншим громадським організаціям у проведенні ними роботи з питань молоді, фізичної культури та спорту, науки та освіти.

Сприяння  розвитку самоврядування у загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладах.

8. Комплектування навчальних закладів педагогічними працівниками, в тому числі керівними кадрами; їх перепідготовка та атестація у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України, веде облік і складає звіти з цих питань у межах своєї компетенції.

9. Сприяння проведенню експериментальної та інноваційної діяльності  у  навчально-виховному  процесі   дошкільних, загальноосвітніх закладів, розташованих на території Солотвинської територіальної громади.

10. Забезпечення соціального захисту, охорони життя, здоров'я та захисту прав учасників навчально-виховного процесу в навчальних закладах і управлінні освіти, молоді та спорту.

11. Організація в межах повноважень оздоровлення та відпочинку дітей у навчальних закладах системи освіти, а також дозвілля дітей та молоді, розвитку фізичної культури та спорту.

12. Виявлення та підтримку обдарованих дітей, талановитої молоді, здійснення навчально-методичного керівництва.

13. Забезпечення здійснення заходів щодо запобігання корупції.

14. Забезпечення у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки.

15. Виконання інших передбачених законом повноважень.