Завдання на День вишиванки для дітей
Проєкт «Розвиток дитини» спільно з Освіта.ua пропонує батькам, вихователям та вчителям творчі завдання для розвитку шанобливого ставлення до народних оберегів та символіки.
Виконання запропонованих завдань стане гарною нагодою власноруч підготувати подарунок для рідних з нагоди Дня вишиванки, разом з тим розвиваючи творчі здібності та емоційний інтелект.
Також виконання завдань сприятиме тренуванню математичного та образного мислення, допоможе дитині розвинути фантазію й уяву, просторове сприйняття.
Окрім того, робота з шаблонами позитивно вплине на формування зорово-моторної координації, моторики руки, точності рухів, уміння вирізати й приклеювати, що є необхідним для дошкільнят та учнів молодшого шкільного віку.
День вишиванки: розв’язуємо задачі на знаходження тривалості події. Це завдання спрямоване на формування громадянської та математичної компетентностей, ознайомлення із національними традиціями. Дитина має виконати декілька завдань, які допоможуть їй зрозуміти, чому важливо підтримувати традиції в громаді та усвідомити їхнє значення для себе, потренує уяву та фантазію.
Рахуємо, скільки вишиванок у родині. Завдання допоможе дитині розвинути логіко-математичне мислення, фантазію й уяву. Дітям пропонується розв’язати задачу про родину, у якій у кожного є вишиванка. Потрібно порахувати й записати, скільки вишитих суконь і сорочок у родині. Зокрема, потрібно розмалювати малюнки вишиванок й поміркувати, про те, чому вишиванку одягають на свята, чому носити вишиванку патріотично, стильно й модно.
Малюємо орнамент для вишивки. Завдання містить інформацію про два види орнаментів для вишивки. Дитина може прочитати, що геометричні орнаменти складаються з геометричних фігур: трикутників, хрестиків, зубчатих, прямих і хвилястих ліній, квадратів, кружечків, прямокутників. Рослинний орнамент включає квіти, пелюстки, різні листочки. Після прочитання, пропонується придумати й намалювати геометричні й рослинні орнаменти для вишиванок, ураховуючи їх особливості.
Аплікація з паперу: листівка-вишиванка. Це шаблон для виготовлення власноруч листівки, прикрашеної вишивкою. Дитині пропонується вирізати основу для листівки та прості фрагменти із зображенням елементів вишивки. Основу треба акуратно зігнути, як вказано в умові, та приклеїти вишиті фрагменти. У результаті роботи над аплікацією дитина довідається про традиційний національний одяг українців (вишиванку) і створить власноруч яскраву вітальну листівку, усередині якої можна написати або намалювати привітання.
Аплікація «Рушничок»: шаблон для створення. Це творче завдання з образотворчого мистецтва та народознавства для дітей 3–4 років і дошкільнят середньої та старшої групи 5–6 років. Дитині пропонується вирізати паперовий прямокутник (рушничок) та зображення вишитих фрагментів декорування. У результаті роботи дитина створить яскраву аплікацію вишитого рушника.
Доповни вишивку: малюємо по клітинках. Малювання по клітинках, продовжуємо вишиванку – комплект завдань, який допоможе дитині розвинути зорово-моторну координацію, просторове сприйняття, творчі здібності, фантазію й уяву; спонукатиме до створення нових художніх образів. Комплект містить 8 сторінок з вишиванками. На семи сторінках дитині пропонується домалювати схеми для вишивки, повторюючи зображені мотиви орнаментів. На останній, восьмій сторінці, дитина може створити свої варіанти схем для вишивки.
За матеріалами Освіта.ua